„Fotografowie dla służby zdrowia” – podsumowanie. Akcja została zakończona dziękujemy wszystkim darczyńcom w imieniu poznańskiego szpitala.

W obecnym okresie próby, wiele osób i organizacji pełnych empatii mobilizuję się, aby wesprzeć polską służbę zdrowia w czasie pandemii koronawirusa COVID – 19. Jako członek środowiska fotograficznego postanowiłem zorganizować akcję wsparcia Oddziału Zakaźnego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu. Ważne jest, aby grupy społeczne czy zawodowe wykazały się odpowiedzialnością i solidarnością wspierając tych co stoją na pierwszej linii walki z koronawirusem. Grupa profesjonalnych fotografów wchodząca w skład środowiska ludzi kultury i sztuki poszkodowanego również w obecnej sytuacji, poczuwa potrzebę podania pomocnej dłoni służbie zdrowia. Z zebranych darowizn kupimy środki ochrony osobistej. Wspieramy tym co mamy najlepsze. Fotografiami wrażliwymi i wzbudzającymi w nas potrzebę obcowania ze sztuką.

Wraz z festiwalem Szamotulski Tydzień Fotografii i pod patronatem Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Wielkopolski, zaprosiłem do projektu wielu uznanych i zasłużonych autorów ze świata fotografii kreatywnej, dokumentalnej, portretu, krajobrazu, fotoreportażu czy innych dziedzin sztuk wizualnych. Poprosiłem twórców o przekazanie jednego ze swoich dzieł. Wszystkie prace zostaną wydrukowane w profesjonalnym laboratorium i wysłane w przeciągu 30 dni od zakończenia całej akcji. Sygnowane wydruki jakości archiwalnej 20×30 cm lub w przypadku innego formatu pracy, krótszy bok 20 cm. Od sumy darowizny zostaną odliczone koszty wydruku oraz wysyłki w zależności od dostępności w danym okresie usług operatorów pocztowych lub firm kurierskich. Przejrzyj proszę galerię prac, wpłać darowiznę 300 złotych lub więcej dokonując przelewu na konto bankowe. Wesprzyj działanie Oddziału Zakaźnego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu, staniesz się jednocześnie właścicielem jednej z tych fotografii. Podana suma darowizny 300 złotych jest znacznie niższa niż wartość pojedynczych prac zebranych tutaj twórców, nie traktują oni tego jako sprzedaż swojej pracy, lecz jako gest wsparcia środowiska służby zdrowia.

Wpłaty w wysokości 300 zł lub większej prosimy dokonywać na konto: Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Wielkopolski PKO BP I Odział Poznań 38 1020 4027 0000 1802 0030 9948 w tytule przelewu prosimy o wpisanie „Fotografowie dla służby zdrowia” oraz podanie autora wybranej fotografii. Prosimy jednocześnie o wysłanie informacji potwierdzającej dokonanie zakupu drogą mailową na adres info@sztf.pl

Zakończenie akcji „Fotografowie dla służby zdrowia” nastąpi w dniu 7 maja 2020.

 

Marek Lapis

Dyrektor Artystyczny festiwalu Szamotulski Tydzień Fotografii

Członek zarządu Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Wielkopolski

 

Serdecznie dziękujemy!

Marek Lapis

Gnieźnianin rocznik 1968, mieszka w Koziegłowach koło Poznania. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Wielkopolski i Kolektywu Fotografów AFTERIMAGE. Absolwent Fotografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego. W 2018 roku otrzymał od Starostwa Poznańskiego Nagrodę I stopnia za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, został odznaczony medalem Za Zasługi dla Fotografii Polskiej w 100 rocznicę odzyskania niepodległości Polski. Zajmuje się fotografią dokumentalną, reportażem i szeroko pojętą fotografią społeczną. Zwycięzca i finalista wielu konkursów: International Photography Awards Los Angeles, PX3 Paris, Tokyo International Foto Awards, Grand Press Photo, Black & White Spider Awards Los Angeles, Leica Street Photo, BZ WBK PRESS FOTO, Moscow International Foto Awards, Polski Konkurs Fotografii Sportowej, National Geographic Polska, Projekt Przetwórnia, Kreatywna Kultura. Uczestnik warsztatów: agencji Magnum Photos oraz Ryszard Horowitz Workshop Art and Computers - Expanding Imagination. Publikacje w większości polskich czasopism oraz tygodników opinii (Wprost, Polityka, Newsweek, Przekrój) oraz w mediach zagranicznych: Time, Focus, The Sunday Telegraph, Reuters, Le Figaro. Prowadził zajęcia z fotografii w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa, obecnie w Wielkopolskiej Szkole Fotografii. Wykładowca międzynarodowych warsztatów fotograficznych dla osób upośledzonych intelektualnie oraz pomysłodawca i twórca autorskiego programu warsztatów dla osób niesłyszących. Do 1996 roku etatowy fotoreporter tygodnika WPROST, później praca we własnej Agencji Fotograficznej ARTMEDIA. Od 2000 roku współpracuje z Polską Agencją Fotografów FORUM. Oficjalny fotograf ONZ na światowa konferencję ONZ COP 14. W fotografii interesuje go przede wszystkim człowiek i jego emocje. Fotografia jest dla niego profesją i pasją.

Tomasz Lazar

Urodził się w Szczecinie. Niezależny fotograf, artysta oraz wykładowca Akademii Sztuki w Szczecinie. Laureat nagród m.in.: World Press Photo, Picture of the Year International, CHIPP, Sony World Photography Award, BZ WBK Press Photo, Grand Press Photo oraz Lumix Festival for Young Journalism. Jego prace publikowane były w wielu prestiżowych tytułach, takich jak: New York Times, Newsweek International, Sunday Times Magazine, New Yorker, Washington Post czy New York Magazine. Interesują go przede wszystkim długoterminowe projekty, skupiające się na tematyce społeczeństwa i ludzkiego umysłu.

Agnieszka Rayss

Agnieszka Rayss fotografka, współzałożycielka stowarzyszenia Sputnik Photos. Studiowała historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim i Universite Paris IV w Paryżu. Dwukrotnie nagradzana w konkursie Pictures of the Year, dwukrotna finalistka Hasselblad Masters Award, zdobyła także wiele krajowych nagród, m.in. w konkursach Grand Press Photo, BZWBK Press Photo, Newsreportaż. Opublikowała albumy fotograficzne “Tu się zaczyna koniec miast” (2015) - o industrialnej, niepokojącej stronie organizmów miejskich, i „American Dream” – o transformacji kulturalnej i triumfie pop kultury w Europie Środkowo Wschodniej. Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i grupowych.

Chris Niedenthal

Urodził się w 1950 roku w polskiej rodzinie w Londynie. Po studiach fotograficznych w London College of Printing przyjechał w 1973 roku do Polski na kilka miesięcy – i został do dziś. Od końca lat 70. współpracował z amerykańskim tygodnikiem Newsweek, dla którego fotografował narodziny Solidarności i stan wojenny. Od 1985 roku robił reportaże w całej wschodniej i centralnej Europie, Związku Radzieckim i na Bałkanach dla amerykańskiego czasopisma TIME. Dokumentował najważniejsze wydarzenia lat 80. w Polsce i sąsiednich krajach. W 1986 roku za portret węgierskiego przywódcy Janosa Kadara otrzymał nagrodę w konkursie World Press Photo. W 1989 dokumentował upadek komunizmu w Europie dla czasopisma TIME. W latach 90tych współpracował też z niemieckim tygodnikiem Der Spiegel. Przez wiele lat opracował kilka projektów, cykli fotografii dotyczących dzieci niepełnosprawnych intelektualnie, które przedstawił w formie wystaw w wielu miastach Polski i za granicą (m.in. "Tabu. Portrety Nie Portretowanych", "Listy do syna"). Jest członkiem rzeczywistym ZPAF, odznaczonym w grudniu 2009 srebrnym medalem Gloria Artis. Jest autorem 7 albumów: “Polska Rzeczpospolita Ludowa. Rekwizyty.” (BOSZ, 2004); “13/12. Polska Stanu Wojennego” (Edipresse 2006); “In Your Face. Oblicza Niedawnej Przeszłości” (edition. FOTOTAPETA, 2011), “Chris Niedenthal. Wybrane Fotografie 1973-1989” (BOSZ 2014); “Niedenthal. Chopin” (Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, 2016); “1989. Rok Nadziei” (BOSZ 2017); “Niedenthal. Gdańsk 2018” (Muzeum Gdańska, 2019) i autobiografii “Chris Niedenthal. Zawód: Fotograf” (Marginesy, 2011). Mieszka w Warszawie.

Paweł Kosicki

Paweł Kosicki, fotograf niezależny, podróżnik, cyklista, należy do ZPAF. Rozpoczynał w latach 90-tych jako fotoreporter magazynu „Wprost”. Absolwent Warszawskiej Szkoły Filmowej. Uczył się również we Włoszech pod okiem fotografów agencji Magnum i National Geographic. Wielokrotnie nagradzany. Od ponad 10 lat prowadzi autorskie warsztaty i plenery fotograficzne. Mieszka w Poznaniu.

Karolina Jonderko

Członkini Agencji Napo Images. Absolwentka fotografii na wydziale operatorskim w Szkole Filmowej w Łodzi. Swoje działania fotograficzne koncentruje na długoterminowych projektach. Większość z nich dotyka zjawiska straty i wiążących się z nią następstw - te zagadnienia odnajdziemy w cyklach “Autoportret z matką”, “Zaginieni”, “Reborn” i “Mała Polska”. Wychodząc od własnych doświadczeń, autorka rozszerza perspektywę o innych ludzi zmagających się z problemem straty - najbliższych, miejsca, tożsamości. W swojej pracy przykłada niezwykłą wagę do zbudowania osobistej więzi z bohaterami. Laureatka wielu prestiżowych nagród m.in. Magnum & Ideas Tap Award, dzięki któremu odbyła staż w redakcji agencji Magnum Photos w Nowym Jorku.

Maciek Nabrdalik

Maciek Nabrdalik - fotograf prestiżowej amerykańskiej agencji VII. Wielokrotnie nagradzany w polskich i międzynarodowych konkursach fotografii prasowej, w tym World Press Photo, Pictures of the Year International, The Best of Photojournalism. Jest też laureatem nagrody za Zdjęcie Roku Grand Press Photo 2007 i nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego. Prace Nabrdalika były prezentowane na wystawach i publikowane w magazynach na całym świecie. Jest autorem trzech książek. The Irreversible (Nieodwracalne), 2013, poświęconej więźniom niemieckich obozów koncentracyjnych (dodruk wersji edukacyjnej 2014); Homesick, 2016, opowiadającej o ludziach, których życie zmieniło się w wyniku wybuchu elektrowni w Czarnobylu. W styczniu 2018 roku, nakładem wydawnictwa The New Press, w USA ukazała się jego ostatnia książka OUT, stanowiąca portret polskiej społeczności LGBTQ. W ramach stypendium Nieman Fellowship studiował na Uniwersytecie Harvarda 2016/2017.

Jolanta Rycerska

Jolanta Rycerska - z wykształcenia filozof sztuki i fotograf, prezes Zarządu Głównego Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Zarządu Okręgu Warszawskiego ZPAF, autorka licznych wystaw fotograficznych, kuratorka i wykładowca fotografii. Pomysłodawczyni i dyrektor pięciu edycji festiwalu Warsaw Photo Days, VIII edycji Festiwalu Fotografii Artystycznej oraz dwóch edycji Dni Fotografii Alternatywnej. Jurorka licznych konkursów i przeglądów portfolio. Członkini Rady Programowej Galerii Kordegarda. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, laureatka nagrody specjalnej Ministra Kultury za osiągnięcia w zakresie twórczości i promocji fotografii. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Zbigniew Furman

Urodził się równo w połowie zeszłego stulecia. Może pochwalić się szerokim doświadczeniem. Pracował w „Życiu Warszawy” i tygodniku „Razem”. Był właścicielem zakładu fotograficznego, a następnie Studia Fotografii Reklamowej. Dowodził również zespołem działu foto tygodnika „Wprost”. Obecnie pracuje w Muzeum Powstania Warszawskiego. Od wielu lat jest członkiem ZPAF (Związek Polskich Artystów Fotografików). Jest autorem licznych wystaw indywidualnych oraz współautorem wystaw zbiorowych. Najbardziej lubi portretować ludzi, ale nie unika również innej tematyki. Od kilku lat realizuje projekt fotografii portretowej robiony Rollei’em dwuobiektywowym. To sentymentalna podróż do początków jego życia zawodowego. Ponadto zajmuje się nieco inaczej wykorzystywaną fotografią makro.

Maciej Mańkowski

Urodzony w 1949 roku. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików od 1985 roku. Debiut w fotografii artystycznej - 1970. Większość czasu poświęca fotografii reklamowej, tworząc równocześnie fotografię autorską. Najchętniej fotografuje ludzi. Z jednej strony jest zwolennikiem fotografii w jej klasycznej formie, a z drugiej angażuje media elektroniczne do jej przetwarzania. Brał udział w 50 wystawach zbiorowych i indywidualnych.

Marcin Giba

Urodzony w 1979 roku w Rybniku. Ukończył Instytut Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w czeskiej Opavie z tytułem magistra sztuki w dziedzinie fotografii. Dyrektor artystyczny Rybnickiego Festiwalu Fotografii. Zawodowo realizuje sesje komercyjne, których efekty pozwalają budować wizerunek ludzi i firm oraz wspierają ich działania marketingowe. W wolnych chwilach tworzy Podniebne Obrazy, za które został wielokrotnie nagrodzony między innymi na: Urban Photo Awards, Fine Art Photography Awards, Chromatic Photography Award, Moscow International Foto Awards, Tokyo International Foto Award, Prix de la Photographie Paris.

Adrian Mirgos

Grafik, fotograf i fotoedytor. Od 10 lat projektuje dla znanych polskich marek. Kiedyś stworzył i prowadził samodzielnie ViEWORLD.pl - największy na świecie e-magazyn o fotografii czarno-białej. Nagrodzony wielokrotnie w dziedzinie fotografii na świecie, m.in. nominacja fotografa roku w USA. Dziś doświadczenie z Vieworld przeniósł na wydawanie książek fotografów i wsparcie z ich fotoedycją.

Agnieszka Hinc

Artystka wizualna, urodzona w 1995 roku w Wągrowcu. Jest absolwentką studiów licencjackich, obecnie studentka II roku studiów magisterskich na wydziale Fotografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. W swojej praktyce artystycznej wykorzystuje fotografię w połączeniu z innymi mediami. W jej projektach pojawiają się tematy związane z człowiekiem, ciałem oraz zmianami zachodzącymi w przestrzeni i czasie. Agnieszka interesuje się strukturą ludzkiego ciała, jego relacją z otaczającą przestrzenią oraz przemianą człowieka w czasie. Jej prace znalazły się na wielu wystawach w Polsce i zagranicą, m.in. Chiang Mai Photo Festival, Riga Photography Biennial, Off Festival Bratislava, „Pułapki_Symulacje_Transmisje. Obszary Postfotografii”, Festival Interphoto, Biennale Fotografii w Poznaniu, Poznań Art Week oraz Photobook Festival XPRINT.

Krzysztof Gołuch

Krzysztof Gołuch - urodzony w Rudzie Śląskiej. Mieszka i pracuje w Knurowie. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach - Wydziału Pedagogiki i Psychologii, Akademii Humanistyczno-Technicznej w Bielsku Białej oraz Uniwersytetu Śląskiego Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie (Czechy). Obecnie student studiów doktoranckich na tejże uczelni. Nagrodzony „Laurem Knurowa” w 2009 roku. Dwukrotny stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury w latach: 2008 i 2014. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Laureat wielu konkursów fotograficznych w kraju i zagranicą. Zajmuje się fotografią dokumentalną i reportażową, której głównym tematem jest człowiek, autor książki fotograficznej „Co siódmy”.

Natallia Piatkevich-Verynskaya

Fotografka, studentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz Instytutu Fotografii Twórczej w Opawie. Zajmuje się fotografią dokumentalną i konceptualną. W swoich projektach podejmuje tematy dotyczące fobii i zaburzeń, pamięci zbiorowej i mechanizmów jej działania. Na jej fotografiach pojawia się również motyw utraty i poszukiwania domu. Ze względu na zainteresowanie wydarzeniami historycznymi i socjologicznymi na Białorusi, oraz ich wpływem na funkcjonowanie tamtejszego społeczeństwa, niektóre projekty realizuje w swoim ojczystym kraju.

Paweł Jędrusik

Paweł Jędrusik, fotograf z Jaworzna. Dwukrotnie wyróżniany i nagradzany w konkursie Sony World Photography Awards. Także wyróżniany i nagradzany w konkursach: Śląska Fotografia Prasowa, Urban Photo Awards, SGL Local Press, Obiektywnie Śląskie, Chromatic Photography Awards, Fotoreporter Roku.

Maksymilian Rigamonti

Urodził się w 1974 roku w Warszawie. Studiował projektowanie graficzne na ASP w Łodzi. Pracował m.in. dla magazynów: „Newsweek Polska”, „Wprost” i „Dziennik Polska Europa Świat”. Jest członkiem Press Club Polska i ZPAF. Zdobywca głównej nagrody – Zdjęcie Roku w konkursie Grand Press Photo 2012. Stypendysta Ministra Kultury w 2014 roku. Nominowany do nagrody Leica Oskar Barnack 2014. Jego książka fotograficzna „Echo” została wyróżniona przez International Photography Award w 2018 roku oraz wybrano ją Photo Bookiem roku 2018 w Grand Press Photo 2019 i Photography Book of the Year 2018 w 76. dorocznej edycji Pictures of the Year International. Od 2020 roku ambasador Fujifilm Polska.

Włodzimierz Kowaliński

Włodzimierz Kowaliński - fotografuje od roku 1970 biorąc udział w wielu wystawach i konkursach krajowych i zagranicznych, zdobywając prestiżowe nagrody i wyróżnienia. Od 1981 członek ZPAF. Jego prace znajdują się w zbiorach: Muzeum Narodowego w Poznaniu, Muzeum Narodowego we Wrocławiu , w kolekcji Grażyny Kulczyk i innych zbiorach w kraju i zagranicą.

Katarzyna Łata

Katarzyna Łata Artysta plastyk, fotografik. Absolwentka Wydziału Grafiki katowickiej filii Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Kuratorka czterech Galerii Miasta Ogrodów w Katowicach i wykładowca fotografii, katowicki koordynator europejskiego projektu „CreArt Network of Cities for Artistic Creation”. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Związku Polskich Artystów Fotografików (2002 - 2005: wiceprezes d.s. artystycznych Okręgu Śląskiego ZPAF; 2005 - 2017 (przez cztery kolejne kadencje): prezes Okręgu Śląskiego ZPAF; od 2017 członek Rady Artystycznej ZPAF). W latach 2000 - 2017 była kuratorką Galerii KATOWICE ZPAF. Autorka kilkunastu wystaw indywidualnych, kilkudziesięciu zbiorowych oraz happeningów fotograficznych, redaktor książek fotograficznych i koordynator projektów dokumentujących Śląsk. Była kuratorką ponad 300 wystaw, jurorką licznych konkursów fotograficznych i przeglądów portfolio. W 2010 roku otrzymała nagrodę Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia twórcze i wkład w rozwój polskiej kultury, a w roku 2017 Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Prace Katarzyny Łaty znajdują się w zbiorach: Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Śląskiego w Katowicach, Fototece ZPAF w Warszawie, Śląskiej Kolekcji Fotografii Artystycznej w Katowicach, Muzeum Miejskiego w Sosnowcu oraz w kolekcjach prywatnych w Niemczech, Francji, USA i w Polsce.

Marcin Weron

Wydany na świat w piątek 1972 roku. Poznańczyk. Z wykształcenia muzykolog, z zawodu kierownik produkcji w branży medialnej, z przyzwyczajenia domator. Fotograficzny aparat ma i używa (od stu trzydziestu dwóch miesięcy), niemniej fotografią, jako dziedziną sztuki, interesuje się średnio, z tendencją do właściwie wcale. Stanowi ona dla niego wyłącznie medium pozwalające zaspokoić kompulsywną potrzebę kreowania; dodajmy, nieco na wyrost, że artystycznego. Zdjęcia traktuje jako półfabrykaty do tworzenia, tak zwanych przez niego, 'fotoobrazów' (nazywając je ‘fotografiami’ wzbudza zabawne oburzenie ortodoksyjnych fotografów purystów), będących efektem fotografowania pod wpływem nieco zwyrodniałej wyobraźni i umiarkowanie umiejętnego posługiwania się komputerową foto-przetwornicą. Utrwala i twórczo zniekształca (przynajmniej tak mu się wydaje) głównie siebie, choć od mniej więcej czterech lat z narastającą przyjemnością znęca się również nad obcymi - głównie przedstawicielami płci niebrzydkiej. Stąd też podział jego wirtualnej galerii (do której obejrzenia gorąco zachęca) na autoportrety i nie-autoportrety. Powyższemu procederowi oddaje się wyłącznie w swoim niemalże-prawie-niby-quasi-studiu (ze względu na panujący tam bałagan oraz szczuro- i magiolubny półmrok zwanym również fotonorą) zaaranżowanym w suszarni bloku, w którym mieszka. Fotograficzny samouk. Pijący. Okresowo zabawny. 'Artystyczne' CV na antypodach fascynującego – prawie cały jego dotychczasowy splendor zamyka się tysiącami mniej lub więcej ważących 'lajków' w licznych zero-jedynkowych galeriach (chlubnymi wyjątkami są zaproszenia do Radlina - na Balans Foto Festiwal w 2019 r. i na Rybnicki Festiwal Fotografii w 2020). Amator.

Robert Woźniak

Robert Woźniak, poznaniak, od ponad 20 lat zajmuje się fotoreportażem i fotoedycją. Swoją przygodę z fotografią i edycją rozpoczął od rekonstrukcji starych i zniszczonych zdjęć. Dziś współpracuje z takimi tytułami, jak Głos Wielkopolski, Przewodnik Katolicki i wiele innych czasopism o tematyce religijnej, kulturalnej, również z współpracuje z Agencją Polskich Fotografów Forum. Pasji fotograficznej jakiej się oddaje, to fotografia sakralna. Brał także udział w projektach fotograficznych innych religii, jak judaizm i islam, a wynikiem tego były projekty i kalendarze różnych religii. Prace były wyróżniane na wielu konkursach fotograficznych Grand Press Photo i Wielkopolska Press Photo. Szczególne i ulubione zdjęcie jakie udało się wykonać, zrobione zostało podczas rozmowy z papieskim fotografem Arturo Mari, jak i również z fotografem Adamem Bujakiem.

Adam Lach

Dokumentalista, twórca wizualny. Publikuje w The New York Times, Le Monde, The Guardian, GEO, Newsweek. Laureat wielu nagród konkursów fotografii, w tym POYi, IPA, Grand Press Photo. Autor książek fotograficznych: Stigma, nagrodzonej w konkursie IPA oraz Neverland, wybranej do autorskiej kolekcji photobooków Martina Parra prezentowanych w Tate Gallery. Jego fotografia “Wolność” została ogłoszona Ikoną 30-lecia w międzynarodowym konkursie Press Club Polska. Jego prace były prezentowane m.in. w Paryżu na festiwalu La Quatriéme Image, na Biennale w Pradze, Uniwersytecie Harvarda w Cambridge.

Andrzej Jerzy Lech

Ur. 1955 absolwent Wydziału Fotografii Artystycznej czeskiego Konserwatorium Sztuki w Ostrawie (studia w latach 1981 – 1984), pracował jako starszy fotograf w Muzeum Śląska Opolskiego. W latach 80. był członkiem grupy fotograficznej działającej przy Galerii Foto-Medium-Art we Wrocławiu. W 1983 roku wraz z Wojciechem Zawadzkim, Jerzym Olkiem i Bogdanem Konopką był jednym z twórców programu „fotografii elementarnej” propagowanego przez Galerię „Foto-Medium-Art” we Wrocławiu. W 1986 roku otrzymał stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki. Jest autorem i współautorem wielu wystaw fotograficznych indywidualnych, zbiorowych, poplenerowych oraz pokonkursowych. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród, wyróżnień, dyplomów, listów gratulacyjnych (m.in. IV nagroda i Medal Lorenzo de Medicina na Międzynarodowym Biennale Sztuki Współczesnej we Florencji). W 2005 roku został laureatem prestiżowej nagrody J.Owen Grundy History Award za twórczość fotograficzną oraz sporządzenie dokumentacji fotograficznej historycznych miejsc Jersey City. Fotografie Andrzeja Jerzego Lecha mają w swoich zbiorach m.in. Jersey City Museum, The Pfitzer Collection of Art on Paper w Nowym Jorku, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, Galeria BWA w Jeleniej Górze, Galeria Sztuki w Legnicy, Galeria Wymiany w Łodzi, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Muzeum Sztuki w Łodzi. Od 1989 roku mieszka w Stanach Zjednoczonych w Jersey City.

Paweł Piotrowski

Paweł Piotrowski ur. w 1986 w Oleśnicy, w 2011 ukończył studia magisterskie o specjalności projektowanie graficzne na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie sztuk wizualnych w 2018. Jest freelancerem, fotografuje, prowadzi szkolenia z zakresu fotografii oraz grafiki użytkowej. W swojej pracy skupia się na długoterminowych projektach o życiu codziennym. Nominowany do Grand Press Photo 2018 za projekt dokumentalny. Jest laureatem licznych konkursów m.in. Slovak Press Photo 2017, zdobywcą Grand Prix w Viva! Photo Awards 2017 i 2016, laureatem konkursu “Pokaż się” w ramach Opolskiego Festiwalu Fotografii 2017, laureatem „Złoty Talent Roku 2016” Galerii PIX.HOUSE.

Beata Zawrzel

Beata Zawrzel - pochodzi z Gliwic, mieszka w Krakowie. Jako fotoreporterka fotografuje zawodowo od 2014r. Współpracuje z Agencja Fotograficzną Reporter oraz NurPhoto Agency. Publikuje w wielu polskich i zagranicznych tytułach. Finalistka i laureatka konkursów Grand Press Photo, Fotoreporter Roku, Leica Street Photo oraz BZ WBK Press Foto.

Jacek Taran

Jacek Taran - ur. 1976 w Mielcu. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Fotoreporter, dziennikarz, nauczyciel akademicki. Od 12 lat współpracuje z Tygodnikiem Powszechnym. W fotografii najbardziej interesuje go człowiek. Dokumentuje wydarzenia społeczne i polityczne, ale kocha też portret, akt i fotografię podróżniczą. Publikował w większości tytułów w Polsce oraz w Stuttgarter Zeitung, Reporter Ohne Grenzen, Los Angeles Times.

Anna Lewańska

Anna Lewańska (urodzona w 1972 roku) z fotografią związana jest od 1993 roku. Anna jest absolwentką Policealnego Studium Fotografii w Katowicach – Piotrowicach. Studiowała także w Wyższym Studium Fotografii w Jeleniej Górze oraz w Instytucie Twórczej Fotografii w Opawie (Czechy). W latach 1998 – 2004 pracowała jako fotoreporter i fotoedytor w „Gazecie Wyborczej” w Katowicach. W 2004 roku wyjechała do Sydney w Australii, gdzie pracowała dla agencji fotograficznej „ Endeavour Photographics ”. Anna brała udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce, Australii, Irlandii i we Włoszech.

Waldemar Śliwczyński

Waldemar Śliwczyński (1958) – członek Związku Polskich Artystów Fotografików, wydawca i redaktor naczelny „Kwartalnika Fotografia” (do 2012) oraz „Wiadomości Wrzesińskich” (od 1991), właściciel Wydawnictwa Kropka Śliwczyńscy, absolwent kulturoznawstwa i filozofii na UAM w Poznaniu, mieszka i pracuje we Wrześni. Jego książki – „Cisza” (2008) oraz „Topografia ciszy” (2012) oraz „808,2 km” (2015) zdobyły wyróżnienia w ogólnopolskich konkursach na Fotograficzną Publikację Roku.

Maciej Pasieka

Maciej Pasieka - absolwent Grafiki na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zajmuje mnie szczególnie fotografowanie ludzi i architektury. Staram się nawiązać wyjątkowe porozumienie z portretowanymi osobami, dzięki temu wydobyć z nich tak często skrywaną prawdę. W fotografii architektury pociągają mnie dostrzeżone w niej rytmy, ciekawe układy linii i brył. Jestem członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Mam na swoim koncie kilkanaście wystaw indywidualnych i zbiorowych.

Wojtek Grabowski

Wojtek Grabowski, absolwent Akademii Fotografii w Krakowie i Uniwersytetu Wrocławskiego. Profesjonalnie zajmuje się fotografią od ponad 13 lat. Fotoreporter „Polskiej Agencji Fotografów FORUM”. Współpracuje z mediami oraz agencjami artystycznymi i reklamowymi. Jego zdjęcia publikowane są w prasie jak i na portalach internetowych. Pracował dla „MasterCard OFF Camera Film Festival” w Krakowie. Współpracuje także z Muzeum Auschwitz Birkenau, gdzie fotografuje podczas najważniejszych uroczystości i rocznic. Był także głównym polskim fotografem na Międzynarodowym Marszu Żywych w 2018 roku (w którym uczestniczyli Prezydent Izraela oraz Prezydent Polski) oraz podczas uroczystości 75 rocznicy wyzwolenia KL Auschwitz Birkenau. Był prywatnym fotografem Michaela Bloomberga (byłego burmistrza Nowego Jorku) podczas wizyty w Polsce. Prowadzi warsztaty fotograficzne w Polsce oraz we Włoszech. Jego zdjęcia otrzymały wyróżnienia i nominacje w krajowych oraz międzynarodowych konkursach fotograficznych.

Marcin Urbanowicz

Marcin Urbanowicz - Gliwiczanin, rocznik 89. Absolwent Fotografii prasowej, reklamowej i wydawniczej na Uniwersytecie Warszawskim. Laureat wielu konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich, między innymi, Chromatic Awards, Annual Photography Awards, Polska Ulicznie, Leica Street Photo czy Śląska Fotografia Prasowa. Zaproszony do udziału w drugiej edycji DEBUTS, czyli książkowej prezentacji najbardziej utalentowanych, wschodzących polskich fotografów. Nie jest mu obca żadna kategoria fotografii, jednak najlepiej czuje się w fotoreportażu i w szeroko pojętej fotografii ulicznej. Jego prace można było oglądać w wielu polskich, ale i zagranicznych miastach.

Maciej Moskwa

Mieszka i pracuje w Gdańsku rocznik 1982. Jest absolwentem Sopockich Szkół Fotografii. Zajmuje się fotoreportażem i długoterminowymi projektami fotograficznymi. Od 2011 wielokrotnie podróżował do Syrii, gdzie zajął się dokumentowaniem skutków konfliktu i rewolucji antyrządowej. Efektem tej pracy jest wydana wspólnie z Rafałem Grzenią, w 2016 roku, książka “Sura” oraz książka „Saraha” wydana w 2018 roku. Maciej Moskwa jest założycielem kolektywu “Testigo Documentary”, powstałego w 2009 roku i skupiającego dokumentalistów zajmujących się tematami społecznymi i politycznymi. Ich celem jest uwypuklenie problemów, uważanych za ważne w lokalnych społecznościach, a będących jednocześnie mikrokosmosami większych globalnych problemów. Kolektyw organizuje również warsztaty i wykłady dla studentów. Maciej jest wielokrotnym laureatem prestiżowych nagród w konkursach tj. Grand Press Photo, BZ WBK Press Foto, Fotoreporter Roku oraz Gdańsk Press Photo. Jest autorem wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych.

Tomasz Tomaszewski

Tomasz Tomaszewski posiada stopień doktora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, agencji Visum Archiv w Hamburgu, agencji National Geographic Creative w Waszyngtonie oraz American Society of Media Photographers. Zajmuje się fotografią prasową, publikuje swoje zdjęcia w najważniejszych pismach polskich i wielu zagranicznych, jak: National Geographic Magazine, Stern, Paris Match, GEO, New York Times, Time, Fortune, Elle, Vogue. Wydał kilka książek autorskich: Ostatni. Współcześni Żydzi polscy (tekst Małgorzata Niezabitowska), W poszukiwaniu Ameryki (tekst Małgorzata Niezabitowska), Cyganie – inni ludzie tacy jak my, W Centrum, Niezwykła Hiszpania, Rzut beretem, Zapewnia się atmosferę życzliwości, To, co trwałe. Górale, tradycja i wiara, Wszystko może być wszystkim, oraz ilustrował swoimi pracami kilkanaście prac zbiorowych. Autor wielu wystaw indywidualnych w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Izraelu, Japonii, Holandii, Włoszech, Hiszpanii, Irlandii, Niemczech, Indonezji, Brazylii, na Madagaskarze i w Polsce. Jest laureatem polskich oraz międzynarodowych nagród fotograficznych. Od ponad trzydziestu lat współpracuje z magazynem National Geographic USA, w którym opublikował osiemnaście esejów fotograficznych, a od 1999 roku jest głównym konsultantem jego polskiej edycji. Uczy fotografii w Polsce, USA, Niemczech i we Włoszech.

Arek Rataj

Arek Rataj - niezależny fotograf i wykładowca uniwersytecki. Absolwent dziennikarstwa Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Pracował na 3 kontynentach, ucząc analizy filmu, komunikacji wizualnej i prowadząc warsztaty fotograficzne w Katarze i Indiach. Służył jako nauczyciel wolontariusz w rozdartym wojną narkotykową Hondurasie dwa lata po wojskowym zamachu stanu, znanym również jako „kryzys konstytucyjny w Hondurasie w 2009 r.”. W 2018 roku zadebiutował jako fotoreporter we francuskiej gazecie Le Monde. W 2020 roku, podczas wybuchu epidemii koronawirusa w Wuhanie, współpracował z amerykańska agencja prasową Associated Press. "Wychowałem się w Chorzowie, w małej dzielnicy przemysłowej komunistycznej Polski pod totalitaryzmem Związku Radzieckiego. Skończyłem 7 lat, kiedy upadek Muru Berlińskiego zakończył 40 lat niepokojących napięć między przeciwstawnymi geopolitycznymi blokami władzy Wschód-Zachód. Dorastając pośród tej politycznej hipokryzji i przemysłowego brudu, stałem się szczególnie wrażliwy na wszelkie oznaki wizualnego piękna, inności oraz transcendencji." - Arek Rataj

Arkadiusz Branicki

"Pamiętajcie też, że to medium (internet) jest niebywale pojemne w opiniach i zniesie każdą ocenę, można w nim każdego nazwać Mistrzem, z każdego uczynić Boga oraz każdego upodlić, słowem, gestem lub milczeniem. Nie dajcie się zwariować, jeśli ktoś nazywa w internecie Mistrzem fotografa, który od 3 albo 5 lat robi wystylizowane na sprawdzoną recepturę portrety (...) Droga do Mistrzostwa jest trudna, zapytajcie o nią pisarza, malarza, rzeźbiarza (...) Lata spędzone w szkole, tysiące godzin potu i wyrzeczeń, olbrzymia praca i wypracowany warsztat (...) Brak skromności u mistrzowskich internautów jest wprost proporcjonalny do braku prawdziwego talentu, a odwrotnie proporcjonalny do ukrytego lęku w nich drzemiącego. Mistrzostwo leży w fotograficznym uchwyceniu magicznego, wcale nie decydującego momentu rzeczywistości, cały czas, permanentnie, ale bezgłośnie (...) Mistrzostwo jest wtedy, gdy to nie my jesteśmy najważniejsi w dziele tworzenia, lecz stajemy się perfekcyjnym narzędziem do ukazania mistyki doświadczenia Całości. Warto też mieć świadomość, że Mistrzów się kreuje, wykorzystuje ich próżność do przyklejenia tej chwilowej łatki. (...) Prawdziwy Mistrz nie łaknie sławy, mierzy się z nią w ostatniej batalii, wygrywając, usuwa się w cień, przegrywając staje się mistrzem - z małej litery pisanym (...)" Jacek Gąsiorowski w "Digital Camera Polska".

Leszek Górski

Rocznik 1960, urodzony w Krośnie, mieszka w Krakowie. Niezależny fotograf i bloger, fotografuje od 35 lat. Główne tematy to architektura i człowiek w otoczeniu miejskim. Trzyma dystans do otaczającego go świata, na który patrzy z sympatią i zainteresowaniem. Jego kadry są czyste, klarowne, są afirmacją świata postępu i cywilizacji. Stara się, by to co robi, było źródłem pozytywnych emocji. Uczestnik wielu indywidualnych i grupowych wystaw. Jest członkiem ZPAF.

Karol Szymkowiak

Fotograf i animator kultury. Kurator Kolekcji Wrzesińskiej, członek Związku Polskich Artystów Fotografików i Stowarzyszenia Fotspot. Jako fotograf uczestniczył w kilkunastu wystawach zbiorowych m.in. Eksploracje. Między naukowością a topografią - 9 Biennale Fotografii w Poznaniu ; A Process – Augsburg ; A Proces 2.0 - Miesiąc Fotografii w Krakowie ; Eastreet 2 – Lublin ; Eastreet 3 – Lublin ; Eastreet 4 – Lublin ; 6.Leica Street Photo – Warszawa ; Vintage Photo Festival - Bydgoszcz. Interesuje się głównie Nowym Dokumentem i Nową Topografią. Fascynuje go między innymi poszukiwanie surrealizmu w realistycznych zapisach rzeczywistości tworzonych przy pomocy medium fotografii

Piotr Spek

Rocznik 1969, mieszka w Dolaszewie k/Piły. Absolwent Politechniki Poznańskiej. Członek rzeczywisty Związku Polskich Artystów Fotografików Autor wystaw indywidualnych i uczestnik wystaw zbiorowych. Prowadzi działania w obszarze popularyzacji fotografii organizując wystawy, plenery i spotkania poświęcone szeroko pojętym zagadnieniom fotografii, historii fotografii i sztuk wizualnych. Uczestnik licznych wystaw zbiorowych oraz autor wystaw indywidualnych. Laureat nagrody Grand Prix XVI Międzynarodowego Biennale Krajobrazu DEFINICJA PRZESTRZENI/SPACE DEFINITION , 2014; Laureat nagrody II Równorzędnej Nagrody Grand Prix III Międzynarodowego Biennale Krajobrazu DEFINICJA PRZESTRZENI/SPACE DEFINITION , 2018;

Daniel Frymark

Daniel Frymark - 1985r. mieszkaniec Chojnic, niewielkiego miasteczka na pomorzu. Fotograficzny samouk. Od ponad 13 lat zawodowo związany z fotografią prasową. Przez ten czas jego zdjęcia były publikowane w prasie lokalnej, ogólnopolskiej oraz zagranicznej. W swoich projektach fotograficznych skupia się na pokazaniu życia w małych Polskich miejscowościach. Zdobywca nagród w konkursach fotograficznych National Geographic, Grand Press Photo, Polski Konkurs Fotografii Sportowej, BZ WBK Foto, Gdańsk Press Photo oraz Leica Street Photo. Od 2016 roku członek kolektywu “Testigo Documentary”

Filip Błażejowski

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego i Dyplomacji Kulturalnej w Collegium Civitas. Najdłużej związany jest z Polską Agencją Fotografów FORUM. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Jego zdjęcia ukazywały się we wszystkich najważniejszych tytułach prasowych w kraju. Zajmuje się szeroko pojętą fotografią społeczno-polityczną i kulturalną. Najważniejszy w fotografii jest dla niego człowiek i jego zmagania z rzeczywistością, która odciska w nim trwały ślad. Autor wystaw indywidualnych i zbiorowych. Laureat konkursów m.in.: BZWBK Press Foto i Stowarzyszenia Fotoreporterów. Finalista Grand Press Photo oraz Jazz World Photo. Jazz zajmuje w jego twórczości miejsce szczególne. Owocem tej pasji jest niekończący się cykl portretujący polską i światową scenę jazzową: Mistery of Jazz, sięgający swym początkiem do czasów studenckich, kiedy to należał do ekipy „Jazz Radio”. Na stałe współpracuje z „Jazz Forum – The European Jazz Magazine”, a na swoim koncie ma również okładki płyt m.in.: z serii „Polish Jazz” stworzone we współpracy z Warner Music Poland.

Dariusz Madziński

Dariusz Madziński - ur. w 1978r w Grudziądzu,obecnie mieszka w Pile. Fotograf niezależny; fotografuje przestrzeń publiczną, życie codzienne i zjawiska społeczno-kulturowe zachodzące w Polsce. Członek Pilskiej Grupy Pasjonatów Fotografii ''KADR". Laureat wielu konkursów fotograficznych m.i. Moja Wielkopolska, Eastreet, Wielkopolska Press Photo, Grand Press Photo, Nagroda Prezydenta Miasta Piły w kategorii kultura,,Syriusz''.

Marcin Kruk

Marcin Kruk, rocznik '82, student fotografii Instytutu Fotografii Twórczej w Opawie, ambasador Fujifilm Polska. Fotografia pochodzi z długoterminowego projektu dokumentalnego ("Ile dam rady przejść" / "How much will I be able to go through") o codziennej walce z autoagresyną chorobą - miopatią.

Waldemar Stube

Waldemar Stube gnieźnianin, urodzony w 1982 z wykształcenia pedagog. Wraz z bratem stworzyli studio fotograficzne Fotostube w Gnieźnie. Laureat konkursów m.in Grand Press Photo, National Geographic Polska, Monovision Award, Chromatic Award, Monochrome Awards. Wykłada fotografię zarażając młodych ludzi pasją. Prowadzi również swoje autorskie warsztaty. W fotografii interesuje go drugi człowiek, ale czasem lubi również przyjrzeć się w samotności jak wygląda ten nasz niezwykły świat.

Wojciech Beszterda

Wojciech Beszterda - artysta, fotograf, kurator wystaw. Absolwent Wydziału Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Od 1990 należy do Związku Polskich Artystów Fotografików. Członek Rady Artystycznej ZPAF w Warszawie. Autor wystaw indywidualnych oraz uczestnik ponad 200 wystaw zbiorowych w kraju i zagranicą. Współautor monograficznej publikacji „Anastazy B. Wiśniewski – Przystanek na żądanie”, wspólnie z L. Duszką-Kołczem i W. Kanickim (2015). Od 2003 roku prowadzi Galerię w pilskim Muzeum S. Staszica, w której zaprezentował ponad 100 wystaw indywidualnych i zbiorowych artystów z Polski i zagranicy.

Bart Różalski

W 2004 skończył z wyróżnieniem studia z projektowania graficznego w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (dziś Uniwersytet Artystyczny) Od ponad 20 lat działa w branży reklamowej oraz pracuje jako freelancer związany z Polską Agencją Fotograficzną FORUM. Jego prace były publikowane w Newsweek Poland, Angora, Forbes. Polityka, Gazeta Wyborcza, Dziennik Gazeta Prawna. w wolnej chwili czyta ulubione reportaże i kryminały lub podróżuje z żoną po Azji. Miłośnik kuchni azjatyckiej, dobrego kina i designu. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Wojciech Sternak

Wojciech Sternak - artysta wizualny, fotograf i kulturoznawca. Doktor sztuk pięknych, adiunkt UW oraz dyrektor Studium Fotografii ZPAF. Autor albumów „Cień Czarnobyla” (2006) i „Siedem dróg” (2019) oraz wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Czasem kurator.

Michał Adamski

Michał Adamski – urodzony w 1976 r. w Poznaniu. Współtworzył Fundację i Galerię Pix.House. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików oraz studentem Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2017r. oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego w 2015r.. Jego prace wystawiane były USA, Portugalii, Niemczech, Litwie oraz w Polsce. Głównie zajmuje się realizacją długoterminowych projektów dokumentalnych. Skupia się na tworzeniu szczerych historii, ale naznaczonych autorską interpretacją rzeczywistości. W swojej fotografii porusza tematy społeczne, w których ważny jest człowiek i jego życie we współczesnym świecie.

Piotr Robakowski

Piotr Robakowski – urodził się we Wrocławiu, ale od ponad 40 lat związany jest z Gnieznem. Tu właśnie, mając osiem lat, dzięki Ojcu zaczynał rozwijać swoją fotograficzną przygodę. W świat fotografii wprowadził go śp. Jerzy Sieczkowski, instruktor Miejskiego Ośrodka Kultury. Trzy lata temu założył, otwartą dla wszystkich zainteresowanych, grupę fotograficzną – Fotograficzny Młyn. Na co dzień producent programów telewizyjnych. Fotograf z zamiłowania. Jego praca to przede wszystkim podróże, podczas których nie rozstaje się z aparatem. Autor kilku wystaw w Gnieźnie i w Warszawie, a także uczestnik konkursu Wielkopolska Press Photo.

Wojciech Plewiński

Studiował na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. Członek ZPAF oraz FIAP. Współpracował Tygodnikiem Powszechnym, tygodnikiem Przekrój, z Wydawnictwem Muzycznym. Autor zdjęć do ponad 700 spektakli w teatrach: Rapsodycznym, im. J. Słowackiego, Starym w Krakowie, Narodowym w Warszawie, Polskim we Wrocławiu, im. St. I. Witkacego w Zakopanem. Twórca wielu cykli fotograficznych. Wystawy zbiorowe i indywidualne w Polsce i za granicą, między innymi w Niemczech, we Francji, w Austrii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, we Włoszech, w Meksyku, Hongkongu. Jego prace znajdują się między innymi w Muzeum Sztuki w Łodzi i Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Odznaczony złotym medalem za fotografie teatralne w Nowym Sadzie (1968, 1971), medalem za cykl Starzy ludzie w Madrycie (1969), I nagrodą prasową za fotograficzny reportaż Jan Paweł II w Polsce (1979). W 2011 ukazał się jego album Szkice z kultury. W roku 2018 Muzeum Fotografii w Krakowie wydało album Plewiński - na scenie.

Maciej Plewiński

Nauczyciel kompozycji i projektowania w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie. Asystent prof. Andrzeja Pietscha w pracowni wklęsłodruku na wydziale Grafiki ASP w Krakowie. Asystent Ryszarda Horowitza w studio fotograficznym w Nowym Jorku. Po powrocie do Krakowa uczy fotograwiury jako asystent w pracownia prof. Andrzeja Pietscha. 1988 – rozpoczyna pracę jako niezależny fotograf. Zajmuje się fotografią reklamową i użytkową oraz projektowaniem wydawnictw. Fotografuje też otaczający świat – cykl „Notatki z podróży w czasie „ 1996 – Członek Związku Polskich Artystów Fotografików.

Artur Pławski

Fotograf freelancer, pochodzący z Poznania mieszkający na Śląsku zainteresowany zarówno fotografią dokumentalną jak i jej potencjałem jako sztuka wizualna.

Marcin Maziej

Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Rocznik 1974. Fotograf niezależny zajmujący się fotografią wszelaką – reportażową, streetową, portretową, koncertową. Finalista i laureat polskich oraz międzynarodowych konkursów fotograficznych: „Grand Press Photo”, „Fotoreporter roku”, „Jazz World Photo”, “MK Jazz Foto”, “Moment Street Photo Awards”, “Short Street Stories 2019”, „Oko na pracę”, „Warsaw Photography Awards”. Obecni pracuje również jako redaktor wrocławskiego czasopisma artystyczno-literackiego „Rita Baum”.

Grzegorz Dembiński

Grzegorz Dembiński - fotograf i dziennikarz z Poznania. Od 1996r. współpracował z wieloma polskimi tytułami prasowymi. Współtwórca i redaktor wydawanego w latach 2006-2010 elektronicznego magazynu fotografii dokumentalnej "5klatek". W latach 2007-2009 wykładowca fotodokumentu w Akademii Fotografii. Od 2007 roku fotoreporter, fotoedytor i szef działu foto Głosu Wielkopolskiego. W 2016 roku wydał książkę fotograficzną "Make Love Not War" poświęconą uczestnikom Przystanku Woodstock. W 2018r. "Make Love Not War" została włączona do kolekcji photobooków Martina Parra w londyńskim Tate Modern.

Magdalena Wdowicz-Wierzbowska

Magdalena Wdowicz-Wierzbowska Architekt i fotograf. Członek ZPAF. W Studium Fotografii ZPAF prowadziła pracownię portretu. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych. W projektach autorskich stara się łączyć fotografię z tekstem. Stypendystka MKiDN (2013) oraz m.st. Warszawy (2015). Autorka wydanej w 2013 roku książki fotograficznej „Po prostu męża mi brakuje. Spotkania z wdowami”. Kończy przygotowania książki o czołowych polskich reporterkach i materiał o byłych więźniarkach obozu koncentracyjnego Ravensbrueck. Współpracuje z Instytutem Reportażu i Faktycznym Domem Kultury, a przez pewien czas związana była z Fundacją Dom Kultury, w ramach której prowadziła zajęcia w warszawskich więzieniach. Z potrzeby serca zajmuje się portretem i dokumentem, a dla czystej przyjemności robi zdjęcia streetowe i lepi z gliny. Miłośniczka jogi, zwierząt i literatury faktu. Do czerwca 2019 Prezes Okręgu Warszawskiego ZPAF i Wiceprezes Zarządu Głównego ZPAF.

Tomasz Warzyński

Tomasz Warzyński @muganawa w działaniach twórczych wykorzystuje rozszerzone pojęcie energii, pokazuje odniesienia do rzeczywistości zastanych i alternatywnych. Tworzy w obszarze performance fotograficznego. Zawodowo bada kompatybilność elektromagnetyczną. Z fotografią od 1974 roku. Absolwent Wydziału Sztuk Mediów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Marek Lasyk

Marek Lasyk rocznik 1957.Fotoreporter - dokumentalista. Zawodowo fotografią zajmuje się od 1979 roku. Brał udział w wielu konkursach fotograficznych, autor zdjęcia Roku 2011 SDP. Od 15 lat fotoreporter Agencyjny.

Dariusz Szubiński

Dariusz Szubiński – ur. 1974 w Garwolinie. Pasjonat fotografii od 13 roku życia. W jego świecie fotografii obecny jest człowiek, natura, życie codzienne i wydarzenia społeczne. Samouk w tej dziedzinie, wciąż szukający nowych tematów i podejmujący kolejne wyzwania fotograficzne. Laureat 13 wielkiego konkursu fotograficznego National Geographic w kategorii „człowiek”, wyróżnienia m.in. w konkursach: Portret Prawdziwy, Leica Street Photo, Polska Konteksty. Animator działań fotograficznych na terenie swojego miejsca zamieszkania, kilkukrotny gość jako prelegent m.in. w Akademii Odkryć Fotograficznych w Lublinie oraz na spotkaniu grupy Kazimierskiej Wiosny Fotograficznej. Autor albumu fotograficznego Bezsenna, podróżnik, koneser kawy. Autor 9 wystaw indywidualnych oraz uczestnik 4 zbiorowych w okresie ostatnich 18 lat.

Katarzyna Kalua Kryńska

Architekt, designer i artysta fotograf. Doktor sztuk pięknych. Należy do Związku Polskich Artystów Fotografików. Jej prace były pokazywane na ponad 40 wystawach indywidualny i zbiorowych m.in. w Polsce, Irlandii, Portugalii, Holandii, Hiszpanii i Niemczech. Specjalizuje się w fotografii emocjonalnej, portretowej i artystycznej posługując się fotografią tradycyjną, alternatywną i technikami szlachetnymi. Laureatka konkursu fotograficznego 5th Annual Black&White Spider Awards w kategorii Still Life, 9th Annual International Color Award oraz Julia Margaret Cameron Award. Jej prace z serii Between Two Moons w technice mokrego kolodionu zajęły pierwsze miejsce w konkursie Wet Plate Competiton Canada. Miłośniczka fotografii analogowej, pinhole i pracy z materiałami światłoczułymi.

Piotr Małecki

Autor reportaży fotograficznych, portrecista oraz reżyser i autor zdjęć do filmów dokumentalnych, związany z agencjami Panos Pictures, Napo Images i Forum. Ukończył reżyserię dokumentalną w Szkole Wajdy, studiował operatorstwo na Wydziale Radia i Telewizji w Katowicach oraz fotografię w Bournemouth and Poole College of Art w Wielkiej Brytanii. Fotografuje dla znanych tytułów prasowych; Politiken, De Volkskrant, Der Spiegel, Polityka. Nagradzany za zdjęcia i formy multimedialne na konkursach Pictures of the Year International (POYi), Grand Press Photo, BZWBK Press Foto i innych. Nominowany do nagrody kina niezależnego im. Jana Machulskiego, laureat nagrody za najlepszy film dokumentalny na festiwalu Grand OFF. Jego filmy dokumentalne wyświetlane były podczas prestiżowych międzynarodowych festiwali; DOK Leipzig, Krakowskiego Festiwalu Filmowego, Camerimage. Laureat programu IF/Then Tribeca Film Institute, uczestnik programów rozwoju filmów Doc Lab Poland i IMPAKT. Dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest członkiem Press Club Polska. W latach 2010-2012 wykładał fotografię prasową w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2017 roku jest globalnym ambasadorem marki Canon.

Krzysztof Ślachciak

Krzysztof Ślachciak rocznik 1983. artysta fotograf, członek Związku Polskich Artystów Fotografików, absolwent wydziału Neofilologii UAM. Od 2008 roku prowadzi Pracownię Fotografii Reklamowej Luminix. W latach 2011 - 2016 prowadził zajęcia praktyczne dla studentów Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej, a od 2013 roku również wykłady z kompozycji oraz sekcję fotograficzną koła naukowego EduArt. Obecnie pracuje na rzecz promocji fotografii artystycznej działając w zarządzie ZPAF Okręg Wielkopolski. Prowadzi także warsztaty i plenery fotograficzne. Do tej pory prezentował swoje prace podczas przeszło 40 wystaw i wydarzeń fotograficznych zarówno w kraju jak i za granicą.

Piotr Nowak

Rocznik 1984. Fotograf samouk, urodzony we Wrześni. Członek ZPAF – Związku Polskich Artystów Fotografików. Dokumentalista rejestrujący otaczającą go rzeczywistość, regionalny "włóczęga" kradnący kadry napotykane na ulicach. Zwolennik klasycznego dokumentu oraz fotografii tradycyjnej. Sięga również po abstrakcyjne formy i alternatywne techniki fotograficzne. Nie stroni też od bardzo surrealistycznych wypowiedzi fotograficznych, które bardzo często ozdabia własną poezją. Organizator wystaw i imprez kulturalnych we Wrześni. Założyciel kilku miejscowych klubów fotograficznych. Od 2012 roku prowadzi klub fotograficzny (Klub Moment) we Wrzesińskim Ośrodku Kultury.

Stanisław Kulawiak

Stanisław Kulawiak, rocznik 1954. Po ukończeniu Szkoły Podstawowej w Bobrownikach nad Prosną i Liceum Ogólnokształcącego w Ostrzeszowie w latach 1973–1979 studiował na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Elektroniki AGH w Krakowie. Fotografią zajmuje się od roku 1974, najpierw prowadził Studencką Agencję Fotograficzną, a dwa lata później wspólnie z przyjaciółmi założył Grupę Twórczą SEM i Jaszczurową Galerię Fotografii. W roku 1980 został członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. W latach 1983–1989 współpracował z Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, a w okresie 1993–1999 pracował dla firmy Country Line w Niemczech. Od 1999 roku jest współwłaścicielem Oficyny Wydawniczej KULAWIAK w Ostrzeszowie. W 2010 roku został prezesem Stowarzyszenia Regionalny Ośrodek Dokumentacji WIEŻA 1916. Jako wiceprezes ds. artystycznych Okręgu Dolnośląskiego ZPAF od 2014 roku organizuje wystawy okręgowe i w Galerii Za Szafą, od 2017 roku jest członkiem Rady Artystycznej ZPAF w Warszawie. Autor wielu wystaw i publikacji, interesuje się edytorstwem i drukiem.

Tytus Grodzicki

Urodził się w Poznaniu w 1972, absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu (1995), prowadzi swoją firmę w branży doradczo-budowlanej. Interesuje się fotografią dokumentalną, uliczną i podróżniczą. Mieszka i pracuje w Poznaniu (Polska), członek ZPAF Okręg Wielkopolski oraz członek Stowarzyszenia Fotspot. Osiągnięcia: 2019 wyróżnienie za zestaw, poznańscy archeolodzy w Sudanie, w kategorii człowiek i jego pasje w konkursie Wielkopolska Press Photo 2019 2019 finalista MAGHREB PHOTOGRAPHY AWARDS, MPA’2019 2017 laureat nagrody specjalnej przewodniczącej jury, zdjęcie pojedyncze w kategorii wydarzenie, w konkursie Wielkopolska Press Photo 2017 2016 laureat DEBUTS’2016 2015 wyróżnienie za zestaw ‚wiara’ w kategorii wydarzenie, w konkursie Wielkopolska Press Photo 2015 2015 laureat 5.Leica Street Photo, Leica Poland 2013 Mark of Excellence, Cat Photo Competition 1/2013, I-Shot-It 1992 wyróżnienie w konkursie zdjęcie roku 1991, Miesięcznik Foto, No.3/92

Adam Polański

Adam Polański jest członkiem ZPAF (Związku Polskich Artystów Fotografików). Urodził się w 1978 roku w Katowicach, a od 1986 roku mieszka w Nowym Tomyślu. Radny Miasta i Gminy Nowy Tomyśl dwóch kadencji. Nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 2 w Nowym Tomyślu. Nauczyciel akademicki Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Mieszka I w Poznaniu. Instruktor nurkowania KDP/CMAS M2, Drugą – obok sportu – pasją swego życia uczynił fotografowanie. "Moja przygoda z fotografią rozpoczęła się na początku lat 90. Pasją tą 'zaraził' mnie starszy o 11 lat brat. Dziś fotografuję aparatem cyfrowym oraz aparatem analogowym średniego formatu. W latach 2004-2016 – 396 moich prac znalazło się na pierwszych stronach międzynarodowych galerii fotograficznych".

Zdzisław Orłowski

Fotograf niezależny. Przez wiele lat prowadził studio fotografii kreacyjno-reklamowej. W latach 80-tych współzałożyciel i współprowadzący Galerii Fotografii „Od – Nowa” w Poznaniu. Uczestnik wystawy „Polska Fotografia Intermedialna lat 80-tych” Kurator wielu wystaw, w ramach różnych edycji Biennale Fotografii w Poznaniu. Fotograf myśli, procesów możliwych i niemożliwych. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików od 1983 roku. Obecnie Prezes Okręgu Wielkopolskiego.

Katarzyna Olter

Fotograf , członek Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków. Urodzona w Pile, woj. wielkopolskie. Jest absolwentką policealnej szkoły fotograficznej w Poznaniu. Studiowała informatykę w biznesie i administracji w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Pile. Pomysłodawczyni, współzałożycielka i prezes Pilskiej Grupy Pasjonatów Fotografii "KADR", działającej od 2009 roku. Uczestniczka licznych wystaw zbiorowych oraz autorka wystaw indywidualnych. Laureatka wielu wyróżnień oraz nagród fotograficznych. II miejsce "Robinsonada"- Poznań 2019. Nagroda Prezydenta Miasta Piły w kategorii kultura Syriusz- Piła 2019. Człowiek roku- nagroda dziennikarzy- Piła 2019. Laureatka nagrody "FOTOKREATORA" 2018 nadaną przez Wielkopolską Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu za twórczość fotograficzną i animowanie fotografii w województwie wielkopolskim. Leica Street Photo 2016 – III miejsce - „Kreft” - wybór internautów ASF International Fine Art Photography 2016 - I miejsce wybór redakcji- „Oddział dziecięcy" Złoty medal Stowarzyszenia Twórców Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej w konkursie Fotograficznym "Przestrzeń wyobraźni" Poznań 2015. I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Przestrzeń wyobraźni" Poznań 2015. Brązowy medal Stowarzyszenia Twórców Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej w konkursie Fotograficznym "Przestrzeń wyobraźni" Poznań 2014. Finalistka konkursu - "Niebieska flasza" organizowanego przez Muzeum Narodowe we Wrocławiu 2014. III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Przestrzeń wyobraźni" Poznań 2014.

Sławomir Kowalewski

Fotoreporter, dziennikarz, autor, wykładowca. Dyrektor programowy festiwalu Szamotulski Tydzień Fotografii, Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, członek National Union of Journalists oraz International Federation of Journalists. Alamy News, The Times, The Guardian, The Sun, Daily Mail, Daily Mirror. W przeszłości dział wiadomości, Wirtualna Polska.

Kacper Kowalski

Kacper Kowalski. Laureat nagrody World Press Photo (2009, 2014 i 2015). Z wykształcenia architekt. Jeden z najczęściej nagradzanych i wystawianych współczesnych polskich fotografów. Jego fotografie artystyczne (robi wyłącznie zdjęcia zpowierza - latając na wiatrakowcu i paralotni) znajdują się w prywatnych i państwowych kolekcjach w Polsce i zagranicą. Wydał dwie książki fotograficzne: "Efekty uboczne" (2014) i "OVER" (2017), pod koniec 2020 pojawi się kolejna - "Arché ", która będzie wyprawą do wizualnych praprzyczyn współczesności. Kowalski reprezentowany jest przez brytyjską agencję Panos Pictures oraz Atlas Gallery.

Dawid Stube

Dawid Stube –1986r. Fotograf. Zajmuje się fotografią ludzi. Z bratem prowadzi studio Fotostube Gnieźnie. Od 2012 do 2016 roku współpracował jako fotoreporter „Głosu Wielkopolskiego” Laureat konkursu prasowego Grand Press Photo 2018, (pierwsza nagroda za projekt dokumentalny) Wielkopolska Press Photo. Wyróżnienia: Monochrome Photography Awards, Chromatic Awards, MonoVisions Photography Awards Zajmuję się także fotografia teatralna. Finalista konkursu Fotografii Teatralnej (Instytut Teatralny) Aktualnie współpracuje z Teatrem Fredry w Gnieźnie. Zdjęcia publikował m.in. w „Dużym Formacie”, „Polska The Times”, „Gazecie Wyborczej”, Newsweek.pl, NaszeMiasto.pl Autor indywidualnych i zbiorowych wystaw fotograficznych. Jest typem marzyciela, każdego dnia próbuje spełniać swoje marzenia. Jego motto to: Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą…

Jacek Gulczyński

Jacek Gulczyński urodzony w roku 1953. W latach siedemdziesiątych studiował grafikę i malarstwo w Poznaniu. Dyplom uzyskał w poznańskiej PWSSP (obecnie Uniwersytet Artystyczny) w 1979 roku z grafiki warsztatowej (sitodruk) oraz z malarstwa w pracowni prof. Tadeusza Brzozowskiego. Fotografią interesuje się od liceum. Natomiast na studiach wykorzystywał ją w swoich pracach graficznych i malarskich. Pod koniec lat osiemdziesiątych definitywnie porzucił malarstwo i grafikę na rzecz fotografii. W końcu 90. ubiegłego wieku zafascynował się cyfrową obróbką obrazu fotograficznego. Jest autorem takich m.in. cykli jak: „Śady”, „Szkice”, „Portrety” oraz okładek płytowych. Artysta wziął udział w kilkudziesięciu wystawach i zdobył kilkanaście nagród i wyróżnień w konkursach malarskich, graficznych i fotograficznych.

Karina Krystosiak

Karina Krystosiak - fotografka, kuratorka wystaw, fotoedytorka w Tygodniku Przegląd oraz współzałożycielka Flaneurs Photo Collective. Fotografia to jej ogromna miłość. Najbardziej interesuje ją fotografia ludzi, portret, reportaż, dokument, fotografia uliczna. W zdjęciach szuka nieoczywistości w tym co zwykłe, ale też piękna zwykłych sytuacji, emocji, humoru, wszystkiego tego co ludzkie. Pracuje pojedynczymi klatkami, jak i stara się budować dłuższe opowieści. Współpracowała m.in. z Fujifilm Polska czy Polish Street Photography. Jej zdjęcia były publikowane m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, piśmie Teatr, Tygodniku Przegląd.

Czarek Sokołowski

Czarek Sokołowski – od prawie 40 lat fotoreporter amerykańskiej agencji Associated Press. Autor słynnego zdjęcia wykonanego w Moskwie podczas Puczu Janajewa, przedstawiającego „rosyjskiego Rambo” – czołgistę na moskiewskiej ulicy. Za to zdjęcie otrzymał w 1991 roku, jako jedyny Polak, prestiżową nagrodę Pulitzera w dziedzinie fotografii. Karierę zaczynał od dokumentowania czasu przemian ustrojowych w Polsce, narodzin ruchu Solidarności, wydarzeń stanu wojennego oraz rodzącej się demokracji. Naoczny świadek większości najważniejszych wydarzeń w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej od 1981 roku, na swoich fotografiach pokazywał proces kształtowania się ustroju demokratycznego w Polsce, rozpad ZSRR, dokumentował też rodzącą się wolność byłych republik radzieckich, obalenie dyktatury Ceausescu w Rumunii, czy wojnę w Jugosławii. Czarek to również pełen klasy, ironii i humoru dokumentalista życia codziennego oraz autor obszernego i stale wzbogacanego cyklu autoportretów, które od wielu lat wykonuje przy okazji swojej pracy zawodowej.

Paweł Młodkowski

Paweł Młodkowski, ur. w 1975 r. Od 2005 r. w ramach autorskich projektów, fotografuje z paralotni te fragmenty krajobrazu, które wyróżnia szczególna estetyka, harmonia lub ciekawa gra skojarzeń. Ostatnio ze szczególnym zainteresowaniem przygląda się wodzie, która w istotny sposób kształtuje krajobraz będąc jednocześnie jego ważnym elementem. Fotograf polskiej edycji National Geographic.

Jacek Marczewski

Jacek Marczewski, fotoreporter „Gazety Wyborczej”, wiceprezes Press Club Polska, członek Związku Polskich Artystów Fotografików. W latach 80. XX w. pracował z prof. Januszem Boguckim i Niną Smolarz przy realizacjach niezależnych działań artystycznych: „Znak krzyża”, „Apokalipsa - światło w ciemności”, „Grób Pański” Jerzego Kaliny i Grzegorza Kowalskiego, „Piąta rocznica Solidarności - czy pamiętasz?”, „Droga świateł spotkania ekumeniczne”. W 1989 r. plakat jego autorstwa ,,Głosuj z nami” wykorzystano w ogólnopolskiej kampanii wyborczej. Na stałe był związany z takimi tytułami jak: „Tygodnik Kulturalny”, tygodnik „Spotkania”, „Życie Warszawy”, „Super Express”, „Wprost”, „Dziennik”. Publikował w wielu polskich pismach takich jak: „Tygodnik Powszechny”, „Tygodnik Solidarność”, „Newsweek”, „Polityka”, „Przekrój”, „Rzeczpospolita”, „National Geographic”, „Teatr”, „Twórczość” i zagranicznych: „Kontakt”, „L'Express”, „Liberation”, „Die Zeit”, „New York Times”. Jego fotografie dwukrotnie zostały uznane za najlepsze zdjęcia o Polsce w Konkursie Polskiej Fotografii Prasowej. Swoje prace prezentował m.in. na wystawach „Więźniowie”, „Warszawa. Na dzień przed”, „20 lat Gazety Wyborczej” (w Narodowej Galerii Sztuki „Zachęta”), „Schyłek PRL-u” (w warszawskim Domu Spotkań z Historią), „Polish Paths to Freedom" (w londyńskim Imperial War Museum) oraz „Globalna solidarność. Droga do godności i pokoju”, „Wyspa, Otok, Island”, „Niepowtarzalni” (na Łódź Design Festival i Warsaw Home), „Powidoki wiślane szypra Kałuży” (prezentowanej w 2019 r. w wielu miastach nad Wisłą) oraz na Wojnowskim Festiwalu Fotografii.

Wojtek Szabelski

Wojtek Szabelski, artysta fotografik i fotoreporter w jednej osobie. Z powodzeniem biega i dokumentuje od lat wydarzenia z każdej dziedziny życia, które trafiają potem na łamy gazet, by chwilę potem w ciszy teatru fotografować sztukę. I jedno nie przeszkadza drugiemu, zwłaszcza, że fotografia jest dla niego sposobem życia. Przez blisko 20 lat był fotoreporterem CAF i PAP. Na co dzień związał się z Toruniem, ale bywa wszędzie tam gdzie dzieje się coś ważnego. Jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów fotograficznych. Ma na swoim koncie kilkanaście wystaw indywidualnych. Od ponad 10 lat jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików ZPAF. Propaguje i uczy fotografii, prowadzi galerię fotograficzną w Kawiarni Artystycznej „WEJśCIóWKA” w Teatrze Horzycy w Toruniu.

Karina Ska

Karina Ska ur. 1975r., mieszka i pracuje w Warszawie, mgr inż. Chemii, fotografka, absolwentka Studium Fotografii ZPAF, członek ZPAF, stypendystka M. St. Warszawy 2016r., autorka książki fotograficznej "Magiczna Warszawa", jurorka w konkursie fotograficznym Festiwalu Fotografii Otworkowej w Brzegu, członek Komisji Rewizyjnej ZPAF, inicjatorka i instruktorka warsztatów Dni Fotografii Alternatywnej, wielokrotna laureatka konkursów fotograficznych, producentka teledysków, prowadząca warsztaty fotografii otworkowej oraz alternatywnych technik szlachetnych.

Paweł Wieczorek

Paweł Wieczorek (1973) z wykształcenia i zawodu architekt, mieszkający i pracujący w Krakowie. W fotografii poszukuje emocji, wyjątkowości i światła. Głównym tematem jego fotografii jest człowiek. Nagradzany w międzynarodowych i krajowych konkursach fotograficznych m.in. finalista Miami Street Photography Festival 2013, laureat `DEBUTS 2015, laureat International Photography Awards 2013, 2014, 2015, laureat Moscow International Photography Awards 2014.

Jerzy Wierzbicki

Fotograf dokumentalista oraz archeolog urodzony w Gdańsku 23. 09.1975 roku. Absolwent UAM (archeologia Bliskiego Wschodu), Autor albumu “Gdańsk Suburbia”. Fotograf dokumentalista z wykształcenia archeolog Bliskiego Wschodu. Ukończył Archeologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od połowy lat 90-tych dokumentował zmiany społeczne i ekonomiczne w Gdańsku, szczególnie we wschodnich, postindustrialnych dzielnicach portowych. Członek kilku misji archeologicznych na Bliskim Wschodzie m.in Tell Arbid w Syrii

Sławek Skrobała

Sławek Skrobała urodził się w 1963 roku, w Lesznie. Uczestnik fotograficznych projektów społecznych i artystycznych. Między innymi prestiżowych Warsztatów Gierałtowskich, programu fotograficznego "Gazety Kościańskiej" - Projekt PKS. Od lat publikuje w kraju i zagranicą, wiele lat pracując jako fotograf prasowy. Prowadzi szeroko pojętą działalność edukacyjną w formie warsztatów fotografii tradycyjnej - analogowej i cyfrowej. Dziennikarz, autor wielu tekstów o fotografii w tytułach prasowych i książkach, by w 2011 roku zostać bohaterem jednego z tomów serii wydawniczej: Fotografowie Wielkopolski- "Tęsknota za wielkim formatem". Prezentował swoje prace na kilkunastu wystawach indywidualnych i wielu zbiorowych, w kraju i za granicą. W roku 2014 autor wrócił do fotografowania wielkim formatem. Efekty pracy zaprezentował podczas "9 Biennale Fotografii Eksploracje 2015" w Poznaniu. Wielokrotny Juror ogólnopolskich konkursów fotograficznych, kurator i organizator wystaw fotograficznych do dnia dzisiejszego. Interesuje się fotografią społeczną - socjologiczną, minimalizmem i fotografia konceptualna, której poświęca coraz więcej czasu.

Jakub Dobek

Jakub Dobek - freelancer, fotograf i wydawca, urodzony w 1984 roku w Bielsku-Białej. Absolwent studiów dziennikarskich w Instytucie Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej UJ. Właściciel pracowni druku fotografii Printing Studio, redaktor naczelny jedynego polskiego, niezależnego wydawnictwa poświęconego tematyce bokserskiej - European Boxing Reportage oraz administrator i współtwórca największej rodzimej grupy w mediach społecznościowych skupiającej fotografów ulicznych - Street Dogs of Poland. Fotografuje od blisko dwudziestu lat, zajmuje się zarówno fotografią cyfrową, jak i analogową. Szczególnie fascynuje go wspomniany nurt street, a także fotografia reportażowa i bokserska. Jego zdjęcia można było oglądać na wystawach zbiorowych i indywidualnych m.in. podczas Foto Art Festival, Finalista Białystok Interphoto Festival, Finalista Międzynarodowego Biennale Fotografii Ulicznej Moment Street Photo Awards czy Przygodzickim Biennale Sztuki "Retrospektywa" a także w wielu publikacjach (m.in. w Jazz Forum, BOKSER.ORG, Rocznikach Polskiego Boksu i włoskim zinie Salotti Fotografici). Fotograficzne inspiracje czerpie od mistrzów takich jak Josef Koudelka, Bruce Gilden, Martin Parr czy Paul Fusco. Prywatnie tata rocznej Łucji, pszczelarz oraz entuzjasta medycyny dalekiego wschodu.

Julia Zabrodzka

Z wykształcenia socjolożka, z zawodu fotografka i dziennikarka. Współpracowała z magazynami „Podróże” i „Voyage” oraz portalem Kukbuk.pl. Jej zdjęcia i teksty ukazały się także w „Wysokich Obcasach”, „Polityce”, „Piśmie”, „Znaku”, „Esquire” oraz „The Guardian”. Od lat dokumentuje świat korridy w Andaluzji, sewilską scenę flamenco oraz życie współczesnych Majów w Meksyku i Gwatemali.

Bartek Sadowski

Czterdziestolatek, przez połowę życia fotografuje zawodowo. Sypiam głownie we Wrocławiu, pracuje wszędzie. Zaczynałem jako gazetowy fotoreporter od 10 lat jestem wolnym strzelcem. Zawodowo zajmuję się fotografią reklamową i portretem. Poza tym realizuje autorskie projekty dokumentalne i artystyczne. W mojej pracy najbardziej interesuje mnie człowiek, oraz to o co go otacza i kształtuje. Zamiast upiększać wolę skupiać się na tym co realne i prawdziwe. Interesuj mnie to jak współczesny człowiek odnajduje się w czasie nieustających szybkich zmian. Publikuje w wielu magazynach w kraju i za granicą, na stałe współpracuje z Bloomberg News. Moje zdjęcia były wielokrotnie nagradzane na konkursach między innymi Grand Press Photo, Bzwbk Press Foto, World Photography Awards.

Franciszek Mazur

Franciszek Mazur, absolwent Fotografii na ASP w Poznaniu. Fotograf komercyjny, dokumentalista, fotoreporter. Laureat konkursów BZWBK Press Foto i Grand Press Photo. Brał udział m.in. w wystawach zbiorowych "Nowi dokumentaliści" (2006r.) i Betonowe dziedzictwo. Od Le Corbusiera do blokersów” (2007r.) w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Niekończącym osobistym projektem jest pejzaż miejski i człowiek w tej przestrzeni.