Monika Grobelna 5

Monika Grobelna

Jestem fotografem z Wrocławia, dlatego, do projektu #hot8photochallenge wybrałam zdjęcia większość powstałe na ulicy tego miasta. Prawie wszystkie uchwycone zostały w drodze do pracy lub z pracy, natomiast dwa zdjęcia pochodzą z pleneru fotograficznego.  Wszystkie mają wspólny element: człowiek, geometra i światło.

Przygodę z fotografią zaczęłam już mając 16 lat, a na poważnie chwyciłam aparat w 1997r. Fotografia jest dla mnie przede wszystkim sztuką obserwacji, mieszanką wrażliwości i kreatywności. Moje zdjęcia nie są z dalekich podróży, przedstawiają codzienność, a łatwość widzenia, postrzeganie świata i rzeczy, na które większość z nas nie zwraca uwagi, pomaga mi w fotografowaniu.

Moje zdjęcia, to kompozycja kształtów, kontrastów i światła, w której zawsze znajduje się człowiek. Staram się zawsze stworzyć obraz, w którym zawarte są te elementy. Robiąc zdjęcie mam w już wizję kadru, mam już ułożony scenariusz, opowiadanie… Fotografia dla mnie wolność, to jak tabletka na stres, dlatego bawię się nią, czasem łamię zasady fotograficzne, aby uzyskać ciekawszy efekt, a jednocześnie zwracam bardzo uwagę na kompozycję.

Comments are closed.