#zostańwdomu

sztfo - logo-2b1x1

Obyś żył w ciekawych czasach… jedni mówią, że to stara chińska klątwa, inni, że ma tyle wspólnego z Chinami co ryba po grecku z Helladą. Niemniej wydarzenia bieżącego roku przypominają nam o niej nad wyraz często.

Lockdown, samotność, maseczki, protesty, życie przeniesione do Internetu, zamieszki i przemiany polityczne na całym świecie… to kwestie, z którymi mierzymy się wszyscy od miesięcy i nikt nie wie ile to jeszcze potrwa. Ten wyjątkowy czas świat będzie wspominać długo. Zadaniem naszym, fotografów, jest go dobrze udokumentować. Zapraszamy do wzięcia udziału w zbiorowym projekcie pt. „#ZOSTAŃWDOMU”. Twórz wraz z innymi fotografami obszerną pamiątkę i zapis bieżącego czasu.

Dla dokumentalistów/reporterów 

Utrwal jak wygląda życie codzienne, szukając tematów w całym jego spektrum. Poszukaj miejsc i sytuacji zaskakując. Dokumentuj głośne wydarzenia. Pokazuj prawdę.

Dla fotografów kreacyjnych

Bądź poetą fotografii. Twórz prace opowiadające o czasie pandemii symbolicznie poprzez aranżowane sceny i scenografie, eksperymenty w ciemni czy cyfrowy fotomontaż.

Wybrane zdjęcia pojedyncze, lub spójne fotograficzne opowiadania, możesz wysłać wchodząc na stronę: http://sztf.pl/upload/ gdzie znajdziecie specjalnie utworzony dla Was adres mailowy. W temacie maila wpisz #zostawdomu

Decydując się na udział w projekcie #zostanwdomu automatycznie udzielasz nam zgodę na publikacje zdjęć na stronach internetowych i profilach społecznościowych festiwalu Szamotulski Tydzień Fotografii oraz organizatora Szamotulskiego Ośrodka Kultury – Instytucji Kultury. Z zasadami polityki prywatności możesz się zapoznać na stronie: http://sztf.pl/polityka-prywatnosci/

Jeśli macie jakiekolwiek pytania jesteśmy do waszej dyspozycji:

Mateusz Wysokiński – mateusz.wysokiniski@sztf.pl

Marta Szymankiewicz – marta.szymankiewicz@sztf.pl

W tej galerii prezentujemy nadesłane zdjęcia i czekamy na więcej.